Legyen emlékezetes a szertartásotok, esküvői szertartásvezetővel

Beszéljenek róla, utánozzák, akarva se tudják elfelejteni!

Mennyei szabadság tér és idő korlátai nélkül

ezt nyújthatja az esküvői szertartásvezető

Gyűrű húzás, gyertya gyújtás, homokceremónia

mini ceremóniák esküvői szertartásvezetővel

Házassági évforduló

„Megszoktam őt, akár a levegőt,
ő adja nekem a lélegzetet.”
(Kosztolányi Dezső)

Házasságkötés ünnepélyes megerősítése és fogadalomtétel

– Szertartásvezetés házassági évforduló alkalmával –

Kedves Házaspár!
Először is engedjék meg, hogy házassági évfordulójuk alkalmából őszinte szívvel gratuláljak Önöknek! Házasságkötésükkel megalkották az egyik legnagyobb értéket, amit EMBER alkothat.
Ha mindez a közelmúltban történt, úgy szívből kívánok Önöknek nagyon sok boldogságot, jó egészséget, a megpróbáltatások idején pedig majd erőt és kitartást. Kívánom Önöknek, hogy a nemrég elhangzott „IGEN”-eket mindig ki tudják mondani egymásra, amikor szükség lesz rá. És ne féljenek kimondani akkor sem, ha látszólag semmi nem indokolja. Mert a társuk szíve mélyén mindig ott él a vágy, hogy érezhesse és tudhassa azt, hogy valaki szereti őt, valaki számít rá…

Ha pedig már jubileum előtt állnak, úgy tisztelettel és elismeréssel gratulálok az együtt töltött évekhez, évtizedekhez. Kívánok még nagyon sok boldog évet, és egy mind jobban kiteljesedő életet Önöknek a folytatáshoz.
Amennyiben házasságkötésük ünnepélyes megerősítését, avagy jubileumi fogadalomtétellel történő megújítását tervezik a házassági évforduló alkalmából, úgy az anyakönyvvezetőknél megszokott módon, vagy az Önök által megálmodott koreográfia szerint tudom vállalni a szertartás vezetését egy tetszőleges helyszínen és időpontban.

Ha egy családtagot vagy hozzátartozót szeretne meglepni egy megerősítő ceremóniával, akkor is keressen bátran és készüljünk együtt a nagy alkalomra. Egyre többen fedezik fel, a mélységes örömöt és könnyes boldogságot, amit a „meglepetés esküvő” adhat ehhez a jeles naphoz.

Ünnepi szertartás házassági évforduló, jubileum alkalmával

A házassági évforduló ünnepi szertartásába bekapcsolódhatnak a családtagok, barátok, hozzátartozók, de lehetséges művészek, előadók által prezentált műsor meghallgatása is. A ceremónia szerves részét képezheti az ünnepélyes fogadalomtétel és gyűrűhúzás, esetleg gyertyagyújtás, valamint a gratulációval egybekötött pezsgős koccintás.

Az előkészületek során feltétlenül érdemes végiggondolni, mi legyen az ünnepi beszédek tartalma, milyen legyen a szerartás hangulata, stílusa… Mik azok a kedves élmények, emlékek, melyeket feltétlenül felidéznének e jeles napon. Rendkívül fontos az ízlésüknek megfelelő zenei anyag összeállítása. Akár a teljes ceremónia alatt kívánatos lehet a halk, instrumentális zenei kíséret biztosítása.

Ha gyermekek is ünnepelnek Önökkel, feltétlen érdemes valami apróbb feladatot kigondolni a részükre: ez lehet a pár felvezetése a bevonulásnál, egy vers előadása vagy a jegygyűrűk átadása a gyűrűhúzás mozzanatánál.
Minden művészi produkciónál meghittebb, kedvesebb lehet, ha hozzátartozó(k) mond(anak) néhány szívből jövő gondolatot, jókívánságot a szertartás során.

A megerősítő szertartás helyszíne szinte bármilyen fedett helyiség vagy szabadtéri helyszín is lehet, igazodva az Önök igényeihez és az időjárási körülményekhez. Hasonlóan az időpontot is teljesen szabadon jelölhetik ki az év bármely napján, a nap bármely órájában. Amennyiben igénylik, a helyszín kiválasztását javaslatokkal is segíthetem. Minden, itt fel nem sorolt részlet egyeztethető a személyes megbeszélés alkalmával.

Legyen emlékezetes a szertartásotok esküvői szertartásvezetővel

Házassági évforduló, záró gondolat

– egy kedves történet –

Végezetül pedig engedjék meg, hogy egy, igen kedves történettel búcsúzzak Önöktől
a mielőbbi találkozás reményében!

Zsúfolt reggel volt a rendelőben, amikor fél 9 körül bejött egy bekötözött ujjú idős úr. Rögtön szólt, hogy siet, mert 9 órakor van egy fontos találkozója. Kértem, hogy foglaljon helyet, tudván, hogy eltelik még fél óra, míg megérkezik az orvos. Figyeltem, milyen türelmetlenül néz percenként az órájára. Idő közben arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha levenném a kötését, és megnézném, miről van szó. A seb nem tűnt olyan súlyosnak… Az orvosra várva eldöntöttem, hogy fertőtlenítem a sebet, és egy kis beszélgetésbe elegyedtem.

Megkérdeztem, hogy mennyire fontos a találkozója, és hogy nem szeretné-e mégis megvárni az orvost a seb kezelésére.

Azt válaszolta, hogy feltétlenül az idősek otthonába kell menjen, ahogyan évek óta mindig teszi, hogy reggelizzen a feleségével. Udvariasan, a felesége egészsége felől érdeklődtem. Kedvesen, az idős úr elmesélte, hogy az Alzheimer kóros felesége 7 éve él az idősek otthonában. Gondolva, hogy a feleség, egy tiszta pillanatában esetleg felizgatná magát az ő késése miatt, siettem, hogy kezeljem a sebét, de az idős úr elmagyarázta, hogy 5 éve nem ismeri fel… Akkor csodálkozva megkérdeztem: És Ön minden reggel elmegy, hogy együtt reggelizzenek? Egy édes mosoly, és egy lágy kézsimogatás közben válaszolta:

“Az igaz, hogy Ő már nem tudja, ki vagyok, de én jól tudom, ki Ő.”

Szó nélkül maradtam, és kellemes borzongás futott végig rajtam, miközben néztem a siető léptekkel távolodó öreget… Lenyeltem a könnyeimet, miközben arra gondoltam: Ez a szerelem, ez az, amit az élettől szeretnék!… Hiszen alapjába véve, ilyen az igazi szerelem?!… Nem feltétlenül fizikai, és nem is ideálisan romantikus. Szeretni azt jelenti, hogy elfogadjuk azt, ami volt, ami van, ami lesz, és azt, ami még nem történt meg.

Nem feltétlenül azok a boldog és kiteljesedett személyek,
akiknek minden dologból a legjobb van,
hanem azok, akik a legjobbat tudják kihozni mindabból, amijük van.