Legyen emlékezetes a szertartásotok, esküvői szertartásvezetővel

Beszéljenek róla, utánozzák, akarva se tudják elfelejteni!

Mennyei szabadság tér és idő korlátai nélkül

ezt nyújthatja az esküvői szertartásvezető

Gyűrű húzás, gyertya gyújtás, homokceremónia

mini ceremóniák esküvői szertartásvezetővel

Miniceremóniák

„Szükség van bizonyos szertartásokra is. (…)
– Attól lesz az egyik nap más, mint a másik, az egyik óra különböző a másiktól.”
(Antoine de Saint-Exupéry)

Esküvői miniceremóniák

Gyűrű, gyertya – és homokceremónia szertartásvezetővel

Az esküvő a „hivatalos” pár mondaton kívül miniceremóniákból épül fel. Ezek közül szinte kivétel nélkül mindenütt a gyűrűhúzás történik meg először. Többnyire közvetlenül az aláírások után, ritkábban még azt megelőzően. Ezért az az esküvői szertartás meghatározó mozzanata.
A hitvesi összetartozás ősi szimbóluma a karikagyűrű, a legtöbb kultúrában már mindkét házasfél viseli. Anyagát tekintve aranyból, és egyéb fémekből készült jegygyűrűkkel is találozunk az esküvői szertartásokon. A gyűrűk a házasulók választása szerint kihelyezhetők az asztalra a szertartás kezdete előtt, de őrizheti tanú, koszorúslány vagy egyéb hozzátartozó is, egészen a gyűrűhúzás pillanatáig. Ekkor átnyújthatók tálcán, gyűrűpárnán, díszdobozban, de nem ritka ma már egyéb, szokatlan megoldás sem (pl. kutyus viszi a párnak a gyűrűt).

“Bátrabb” párok a gyűrűhúzás alkalmával verset vagy fogadalmat, esetleg néhány saját gondolatot is mondanak egymásnak.

 

Gyertyagyújtás

 

Az összetartozásnak szintén beszédes szimbóluma a közösen meggyújtott gyertyaszál. A miniceremóniák között az összetartozást és az új egység létrejöttét szimbolizálja a közös gyertyagyújtás vagy a homoköntés. A gyertyagyújtás során 2 szál égő gyertyával – mely a házasulók különálló, egykor magányos életét jelképezi – a feleség és a férj együtt meggyújtja a közös életet jelképező, harmadik gyertyaszálat. E mozzanat a szavaknál is szebben fejezi ki, hogy férfi és nő életszövetsége a házasságban a természetjog rendje szerint felbonthatatlan kötelék.
(A gyertyaláng se választható szét többé a feleség és a férj gyertyájának lángjaira.)
A közös gyertyán szép szokás feltüntetni a házas felek keresztnevét, esetleg az esküvő dátumát. Ezt a gyertyát később, a házassági évfordulókon érdemes meggyújtani pár percre és visszagondolni az esküvő napjára, felidézni minden szép emléket, mely a házastársakat a közös út felé segítette.

 

Homoköntés

 

A gyertyagyújtás mintájára alakult ki az idő során a homok szertartás. Ezesetben 2 kis üvegedényből vagy pohárból tölti közös edénykébe a pár a különböző színű homokszemeket. Szépen szemlélteti a homok ceremónia, hogy a kétféle szín elegye egy új szépséget hoz létre amellett, hogy mindkettő megőrzi saját színét. Külső helyszíneken vagy klimatizált helyiségben tartandó szertartáson célszerűbb a homoköntést választani a gyertyagyújtás helyett.

 

Szülőköszöntés, köszönetnyilvánítás

Az esküvői szertartás meghitt, bensőséges pillanata a szülőköszöntés. Bár az esküvői miniceremóniák közé soroljuk, az „IGEN”-ek kimondása után a legjelentősebb pillanatok lehetnek. Mivel a házasságkötés családi ünnep, és az „IGEN”-ek által társunk szülei, testvérei és rokonsága is családtagjainkká, rokonainkká váltak. Mindenképpen illik megköszönni a jelenlévő szülőknek, nagyszülőknek, hogy itt lehetünk, és életünket – ahogy egyor ők is tették – tovább ajándékozhatjuk, létünk kiteljesülhet. Hálánkat kifejezhetjük egy szál virággal, vagy valami apró ajándékkal, kedveskedhetünk szüleinknek egy – az erre a mozzanatra kiválasztott – zeneszámmal.

Soha nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a szülőköszöntés nem búcsúzkodás: köszönetnyilvánítás saját és társunk szülei felé. A szülőkön, nagyszülőkön kívül köszönthető még a keresztszülő, nevelőszülő, testvér, és mindazok, akik a vendégek között kitüntetett figyelmet érdemelnek.
Mivel gyakran elhangzik a kérdés: ki, melyik Édesanyát és Édesapát köszöntse virággal, illetve ajándékkal, és melyik szülőpár legyen, aki „csak” puszit kap, ezért leírom a kevesek által elfogadott igazságot. Mivel a házasságkötések által családjogi kötelék keletkezik köztetek és társatok szülei között, úgy illene, ha őket köszöntenétek ajándékaitokkal. A saját szülőnek elegendő lenne, ha köszönetet mondanátok, egy puszival vagy hosszú öleléssel. Mivel azonban az esküvő a Ti napotok és mindent úgy célszerű alakítani, ahogy az NEKTEK a legjobb, így elegendő, ha egymás közt meg tudtok egyezni ezzel a részlettel kapcsolatban (is).

Gratuláció  szertartásvezetővel – jókívánságok, pezsgős koccintás

Bár nem tartozik kimondottan az esküvői minceremóniák közé, érdemes pár szót ejteni róla. Ez az a pillanat, amit a vendégek leginkább várnak! Hogy megölelhessenek benneteket, hogy örömüket, jókívánságaikat kifejezhessék nektek. S bár lehet gratulálni a pezsgős koccintás mellőzésével is, egy külső helyszínen megtartott házasságkötésnél már nagy valószínűséggel közreműködik catering szolgálat. Így nem jelenthet különösebb nehézséget a pezsgőzés megszervezése.

A kereskedelemben kapható italválaszték pedig lehetővé teszi, hogy azok a vendégek is koccinthassanak a párral, akik valamilyen okból alkoholtartalmú italokat nem fogyaszthatnak. Mint sokminden másnak, a gratulációnak is megvan a maga iratlan protokollja… Mivel a házasság polgári és egyházjogi előírások szerint is 2 (vagy több) tanú jelenlétében jön létre, így az esemény kiemelt szereplői a házasságkötésnél közreműködő tanúk. Illő ezért, hogy a házastársak – miután egymással már koccintottak – a tanúk gratulációját fogadják elsőként. A tanúkat követhetik a gratulálók sorában a szülők és közeli hozzátartozók, végül valamennyi vendég.

Legyen emlékezetes a szertartásotok esküvői szertartásvezetővel!

A szertartásvezetés igényes, egyedi és költséghatékony.